kõrgtööd

Katusepollarid ja turvasüsteemid kõrgustest kukkumise vastu ja köis-ligipääsu tagamiseks nii standardlahendusena kui spetsiaalselt kliendi vajadustele ja soovidele vastava süsteemina.

Turvasüsteemide tarnija ja paigaldajana on meie süsteemid vastavalt kliendi soovidele, vajadustele ja võimalustele: vertikaalsed ja horisontaalsed turvatrossid ja turvarööpad, turvasiinid katuseredelile, vabalt seisvad kaitsepiirded, katusepollarid…

Täieliku ohutuse tagamiseks tuleb turvasüsteem kohaldada vastavalt kasutuskeskkonnale ja seal esinevate ohtude eripärale. Aitame teil välja selgitada kukkumisohtu tekitavad kohad ja sellest lähtuvalt töötada välja teie vajadustele vastav turvasüsteem.

Ühiskaitsevahendid

Kaitsepiirded

Kaitsepiire on ühiskaitsevahend tihedalt kasutatavas kukkumisohuga piirkonnas, mida saab kasutada takistamaks kukkumist madalamale tasapinnale või maapinnal olevasse avasse. Piire lubab turvaliselt liikuda teatud piirini ja määrab ära ohualad.

Katuseservadele ja masinate ümber paigaldatuna võimaldab kaitsepiire ligipääsu ilma kukkumiskaitsevahendeid kasutamata ja tagab kasutaja ohutuse. Kaitsepiiret on võimalik tellida alaliselt paigaldatavana või teisaldatavana.

Kaitsepiire vastab standardile EN 14122-3.

kaitsepiirded

Kukkumiskaitsevõred

Kukkumiskaitsevõre paigaldatakse, et hoida ära kasutajate ja asjade kukkumise läbi pinnal olevate avade (näiteks suitsuluugid, katuseavad jm).

Galvaniseeritud terastrossist 90×90 mm avadega võre sobib kasutamiseks erinevat tüüpi struktuuridele ja ei nõua ligipääsu struktuuri alla. Kinnitamine roostevabast terasest kruvidega ning veekindlus tagatakse EPDM kinnituste ja Vulca tihenditega. Kukkumiskaitsevõre vastupidavus on 1200 J.

suitsuluuk
katusepollar

Ankrupunktid, katusepollarid

Erinevatele struktuuridele paigaldatavad ankrupunktid tagavad kasutajale optimaalse turvalisuse kõrgustest kukkumise vastu.

Meie pakutavaid ankruposte saab kasutada nii eraldiseisva ankrupunktina kui ka turvasüsteemi toena.

Horisontaalsed süsteemid

Horisontaalne trossisüsteem

Horisontaalne trossisüsteem (kaldega kuni 15 ̊ ) on painduv turvasüsteem, mis võimaldab töötajal liikuda süsteemist eemal ilma lahtiühendamata. Vahepostide kaugus üksteisest võib olla kuni 15 meetrit.

Süsteem võimaldab ühendamist ja liikumist kogu trossi ulatuses. Lisaturvalisuseks on süsteem varustatud kukkumisindikaatoriga.

Trossisüsteemi paigaldamiseks on erinevad ankrupostid ja kinnitused ning seda on võimalik paigaldada peaaegu igat tüüpi struktuuridele.

Horisontaalne turvatross vastab standardile EN 795 klass C.

turvatross pollarite vahel

Horisontaalne relsisüsteem

Horisontaalne relsisüsteem (kaldega kuni 15 ̊ ) sobib kasutamiseks erinevatel struktuuridel tagamaks kaitse kõrgustest kukkumise vastu.

Süsteem on kavandatud töötama ka pinge ja raskuste all, võimaldades töötajal selle täies ulatuses liikuda ka süsteemist eemal. Paigaldamiseks nii liikumispinnale (nt katusele) kui kasutaja kohale (nt kraanadele või tööstusseadmetele).

Horisontaalne turvarööbas vastab standardile EN 795 klass D.

turvarelss

Vertikaalsed süsteemid

turvatross redelile

Vertikaalne trossisüsteem

Painduv süsteem paigaldamiseks ligipääsustruktuuridele nagu redelid, tornid, mastid jm, mis võimaldab vaba liikumist kogu trossi ulatuses.

Tross on alaliselt juhitud ega vaja enne ega pärast kasutamist ja kasutamise ajal ümberpaigutamist ning võimaldab mõlemasuunalist liikumist ja ühendamist kogu trossi ulatuses.

Kukkumist pidurdav turvatross vastab standardile EN 353-2.

turvaredel

Vertikaalne relsisüsteem

Paigaldamiseks ligipääsustruktuuridele nagu redelid, tornid, mastid jm, et kindlustada kasutajale vaba ja ohutu liikumine struktuuri täies kõrguses. Võimaldab kinnitamist otse redelipulkadele.

Vertikaalne relsisüsteem on jäik süsteem, mis on disainitud märkimisväärsete kõrguste jaoks tagamaks mugav liikumine nii üles kui alla liikudes.

Vertikaalne jäik turvasiin vastab standardile EN 353-1.

Kukkumiskaitsesüsteemide kasutamine

Ohutuks töötamiseks ja vigastuste vältimiseks on oluline, et töötajad on saanud vastava väljaõppe ja koolituse. Lisaks peab jälgima, et kõrgustes töötamiseks mõeldud varustus on regulaarselt kontrollitud ja seda hoitakse heas korras.

kukkumiskaitsesüsteemide kasutamine

Võta meiega ühendust

Tel: (+372) 56 111 024

E-mail: abi@kukkumiskaitse.ee

____

Kukkumiskaitse.ee

Kukkumiskaitse.ee on 2011. aastal asutatud kõrgtööde keskus, mille eesmärk on pakkuda parimaid kaitselahendusi kõrgustes ja sügavustes turvaliselt töötamiseks. Meie soov on pakkuda terviklahendust – konsultatsioon sobiva lahenduse leidmiseks, süsteemi paigaldus, väljaõpe ja koolitus kasutajatele ning toodete perioodiline inspektsioon. Kõigi oma pakutavate süsteemide paigaldamiseks omame tootjapoolset väljaõpet. Kõrgtöid sooritame enamasti köis-ligipääsu tehnika näol, mis võimaldab töötada kitsastes tingimustes ja raskesti ligipääsetavates kohtades.

Kukkumiskaitse OÜ on Eesti Kõrgtööde Liidu ja BSA liige.

kukkumiskaitse