Alaline ankrupunkt AT150

Alaline ankrupunkt AT150

39.14

Ankrupunkt AT150 on ankurdusseade klass A vastavalt EN795 ja see on kasutamiseks ühele isikule samaaegselt. Ankrupunkti AT150 võib kasutada ainult isikukaitsevahendina kaitsmaks kõrgustest kukkumise vastu ja see ei ole kasutamiseks raskuste tõstmiseks. Seade on valmistatud alumiiniumsulamist survestamise meetodil. Vastavalt standardile EN 795:2012 tüüp A on ankrupunkti tugevus igas suunas minimaalselt 12kN.

Standardid: EN 795 A

  • Materjal: pulbervärvitud alumiinium
  • Kaal: 0,31 kg
  • Mõõdud: 135x64x62 mm
  • Staatiline jõud: minimaalselt 12 kN
  • Kinnitusaugu diameeter: 13 mm
  • Kinnitus: betoon – 2 tk kiilankur M12x115/20 I teras – 2 tk kruvi M12x40

Kinnitused ei kuulu komplekti.

Tootekood: AT150 Kategooriad: ,

Kirjeldus

Ankrupunkt betoonile ja teraspinnale kinnitamiseks on kasutamiseks isikukaitsevahendina kaitsmaks kõrgustest kukkumise vastu. Seadme kasutamisel maksimaalne koormus, mis edastatakse staatilisele konstruktsioonile – 9kN. See on tegelik jõud, mida ankrupunkt kukkumise korral kannab üle struktuurile, millele see on kinnitatud. Kui seadet kasutatakse osana kukkumise peatamise süsteemis, peab kasutaja olema varustatud elemendiga, mis limiteerib kukkumise korral kasutajale tekkivat dünaamilist jõudu kuni 6kN-ni.

Ankrupunkti paigaldamine

  • Enne seadme paigaldamist tuleb seadet hoiustada kohas, mis on: puhas, ei sisalda korrosiivsete ainete aure ja mille tingimused ei luba seadme mehaanilist vigastamist. Ankrupunkti paigaldamise kohas tuleb arvesse tuleb võtta ka keskkonnatingimusi, mis võivad põhjustada ankrupunktile ja selle kinnitustele korrosiooni.
  • Ankrupunkti paigaldus peab olema läbi viidud kooskõlas reeglitega, mis kehtivad teras- või betoonkonstruktsioonile kinnitamisega. Metallpindadele kinnitamiseks kasutada M12 polte igas pikkuses ja kinnituse tugevus peab olema mitte vähem kui A2/70. Betoonpindadele kinnitamiseks kasutada M12 läbivaid polte või keemilisi ankruid M12.
  • Ankrupunktidega seotud paigaldused peavad olema kooskõlas seadmete tootjate juhenditega.
  • Jälgida tuleb kukkumiskaitsevahendite kasutamise üldiseid reegleid vastavalt EN 795:2012.
  • Betoonpindadele paigaldamisel kasutades läbivaid polte või mehaanilisi ankruid peab selle pinna tugevus olema suurem kui 20MPa.
  • Ankrupunkt AT150 peaks olema paigaldatud töömaa kohale.

Ankrupunkt betoonile ja teraspinnale – paigaldamine

Ankrupunkti võib paigaldada teraspinnale, mille paksus on suurem kui 3mm. Puuri kaks auku diameetriga 12.5-13mm 100mm vahega, võimalik veasuurus kuni 5mm. Terasstruktuuri tugevus, mille ankrupunkt kinnitatakse, peab olema arvutatud ja see peab olema mitte vähem kui 12kN. Kinnita ankrupunkt AT150 puuritud aukudesse kasutades piisava pikkuse ja tugevusklassiga M12 polte vastavalt:

  • galvaniseeritud poldid – tugevusklass mitte vähem kui 8.8;
  • roostevaba teras (A2) ja happekindel teras (A4) poldid – tugevusklass mitte vähem kui 70.

Poldid peavad olema pingutatud kasutades dünamomeetrilist võtit, pöördemoment mitte rohkem kui 40Nm. Pöördemomenti suurendades võib ankrupunkti AT150 alumiiniumstruktuur saada vigastatud või puruneda kui on tegemist ebaühtlase kontaktstruktuuriga.

Ankrupunkt betoonile kinnitamiseks kasutades mehaanilisi ankruid (läbivaid polte) või keemilisi ankruid diameetriga 12mm. Mehaanilisi ja keemilisi ankruid kasutades tuleb jälgida nende ankrute tootjate soovitusi (puurimissügavus, puuraugu diameeter, ankru pöördemoment).
Betoonstruktuur peab olema tihe ja selle pinnal ei tohi olla pragusid ega täkkeid. Betooni mehaaniline tugevus ei tohi olla kõrgem kui 20MPa.

Enne betoonstruktuurile paigaldamist tuleb kindlaks teha pinna ebatasasused. Kui ebatasasused ankrupunkti paigaldamise kohas on suuremad kui 2mm, peab kasutama spetsiaalset EPDM kummialust (PS150), et vähendada ankrupunkti alumiiniumstruktuurile mõjuvaid pingeid. Väikeste ebatasasuste puhul ei ole kummialus vajalik.

Puuri kaks auku diameetriga 12mm ja sügavusega umbes 120mm, vahega 100mm +/- 5mm. Kinnitid kui ankrud peavad olema paigaldatud nendesse aukudesse kasutades haamrit (vastavalt ankrute paigalduse instruktsioonidele). Ankrud tuleb pingutada kasutades dünamomeetrilist võtit, pöördemoment täpsustatud tootja poolt (tavaliselt 40Nm).