Haarats CD211L/CD212L ultra light

Haarats CD211L/CD212L ultra light

115.00

Käsilukusti CD211L vasakukäelistele ja CD212L paremakäelistele. Kasutamiseks köie fikseerimiseks ja pingutamiseks kahe kinnituspunkti vahel või raskuste tõstmisel tõsteplokkidega. Sobib kasutamiseks ehitus- ja katusetöödel mööda tugiköit üles liikumiseks ja teatud juhtudel töölise turvaliseks kinnitamiseks tugiköiele.

Standardid: EN 567

  • Kaal: 205 g
  • Köis: 8-13 mm
  • Mõõdud: 190 x 93 x 24 mm

 

Tootekood: CD211L Kategooriad: , ,

Kirjeldus

Käsilukusti CD211L/CD212L on mõeldud mägironimiseks, tööstuslikuks alpinismiks ja päästmiseks. Kuna seade liigub vabalt ühes suunas, kuid lukustub liigutades seadet teises suunas, ei ole antud toode mõeldud laskumiseks. Okkad seadme nuki küljes loovad olukorra, kus köis surutakse lukustudes nuki ja seadme kere vahele. Seadme paigaldamiseks köiele ja köielt eemaldamiseks tuleb tõmmata lukusti hooba ja vabastada nukk pinge alt. Tõstetud käe märgis seadmel peab osutama köie ülemise otsa poole. Tähelepanu tuleb pöörata Üles/Alla märgistusele!

TÄHELEPANU: kasuta süsteemis ainult sertifitseeritud köisi, mis vastavad EN1891/A või EN892. Köie diameetri vahemik 9-13mm. Kaitse köit teravate servade eest!

Haarats on kasutamiseks ainult isikule, kes on vastavalt koolitatud (koolitussoovi korral võta meiega ühendust). Käsilukusti ei ole kukkumise peatamise süsteemi osa, vaid abivahend.

Käsilukusti – hooldus ja kontroll

Enne igat kasutamist tuleb kontrollida ja veenduda, et tootel ei esine mehhaanilisi deformatsioone, korrosiooni, mõrasid ega liigset kulumist. Kontrollida tuleb, et lukustushoob sulguks peale vabastamist.

Iga 12 kuu järel alates kasutuselevõtust tuleb seade kasutuselt eemaldada, et läbi viia tootjapoolne detailne inspektsioon seadme tootja või sertifitseeritud esindaja poolt. Regulaarsed kontrollid on vajalikud seadme ohutuse tagamiseks ja sellest sõltub seadme efektiivsus ja vastupidavus. Vöölukusti maksimaalne eluiga on 10 aastat alates tootmiskuupäevast.

Seade tuleb kohe kasutuselt eemaldada kui tekib kahtlusi selle konditsioonis ja turvalisuses kasutajale ning seda ei tohi enne uuesti kasutusele võtta kui tootja või tema sertifitseeritud esindaja on läbi viinud detailse kontrolli. Hooldust ja remonti võib teostada ainult seadme tootja või tema sertifitseeritud esindaja (Kukkumiskaitse OÜ).

Maaletooja ega tootja ei võta vastutust vigastuste ja surmade eest, mis on tingitud toote valesti kasutamise või iseseisvalt seadme modifikatsioonide tegemise tõttu. Kasutaja kohustus ja vastutus on veenduda, et kasutab seadet õigesti ja vaid eesmärkidel, milleks seade on loodud. Kasutaja peab olema veendunud, et on teinud enda turvalisuse heaks kõik, mis tema võimuses. Kasutaja peab seadet kasutades arvestama kõikvõimalike riskidega ja peab oskama ohtu õigeaegselt hinnata. Kui kasutaja ei ole selleks võimeline, et tohi seadet kasutada. 

Lisainfo

Suurus

paremakäelistele, vasakukäelistele