Reguleeritav topelt turvaliin leevendiga ABM/2LB100

Reguleeritav topelt turvaliin leevendiga ABM/2LB100

59.00118.00

Leevendi koos turvaliiniga on kukkumise peatamise süsteemi üks komponent. Komplekt, mis koosneb leevendiga turvaliinist, mis on kinnitatud kogukeharakmetele ja ühendatud ehituslikule ankrupunktile on kasutamiseks kukkumisvastase isikukaitsevahendi süsteemina.

Reguleeritav topeltliin leevendiga sobib kasutamiseks näiteks kohtades, kus on vaja edasi liikuda nii, et üks turvakonks oleks alati kinnitatud, kuid et säiliks võimalus hoida positsiooni.

Standardid: EN 355

 • Materjal: ø12 mm polüester kernmantle köis, mille ühes otsas on õmmeldud aas ja teises otsas reguleeritav terasest pandlaga aas
 • Leevendi: 32 mm laiune polüamiidrihm
 • Maksimaalne pikkus: leevendiga turvaliini kogupikkus koos lõpuosade ja ühendusseadmetega ei tohi ületada 2m (nt ühendusseade + turvaliin + leevendi + ühendusseade)

Enne kasutamist lugeda kasutusjuhendit. Vaata kasutusjuhendit siit.

Puhasta
Tootekood: ABM/2LB100 Kategooriad: ,

Kirjeldus

Reguleeritav topeltliin leevendiga – kukkumise peatamise süsteemi paigaldamine:
1. Ühenda leevendi kinnitus rakmete rinnapealsesse või seljatagusesse kinnituspunkti (EN 361).
2. Ühenda turvaliini kinnitus ankrupunkti külge (min 12kN, EN 795), mis asub kasutajast kõrgemal:
-otse
-lisakinnitusega.
Ankrupunkti kuju ei tohi võimaldada iseeneslikku avanemist.

HOIATUS: Topeltliiniga leevendi kasutamisel on rangelt keelatud kinnitada üks liin rakmete kinnituspunktile ja teine liin ankrupunktile.

ETTEVAATUST
-Kukkumise ohu ligidal tuleks liini sisse lõtku tekkimise võimalus minimaliseerida.
-Kasutaja peab välistama igasuguse võimaluse köiel kaela ümber sattuda.
-Kasutaja peab vältima turvaliini jätmise konstruktsioonielementide vahele või olukorda, kus on oht kukkuda teravale servale (nt katuseserv).
-Reguleeritav topeltliin leevendiga on kasutamiseks temperatuuridel alates -30°C kuni 50°C.
-Kaks eraldi turvaliini koos leevenditega ei ole kasutamiseks kõrvuti (st paralleelselt).
-Topeltliiniga leevendi kasutamisel ei tohiks vabaks jäänud liini tagasi rakmetele kinnitada.

Olulised põhimõtted kukkumise kaitseks mõeldud isikukaitsevahendite kasutajale:

 • Isikukaitsevahendeid võib kasutada ainult isik, kes on koolitatud ja pädev neid ohutult kasutama (koolituse kohta vaata lähemalt siit).
 • Isikukaitsevahendeid ei tohi kasutada isik, kelle meditsiiniline seisund võib mõjutada seadme kasutaja ohutust tava- ja hädaolukorras kasutamisel.
 • Eelnevalt peavad olema koostatud päästeplaanid, et käsitleda võimalikke hädaolukordi, mis võivad tekkida töötamise käigus.
 • Isikukaitsevahenditega peatamise korral (nt kukkumise peatamisel) jälgi rippumistrauma sümptome. Rippumistrauma sümptomite vältimiseks jälgi, et sobilik päästeplaan on kasutamiseks valmis. Soovituslik on kasutada traumarihmu.
 • Isikukaitsevahendeid võib kasutada ainult vastavalt nende otstarbele.
 • Enne igat kasutamist on kohustuslik läbi viia seadme kasutuseelne kontroll, et tagada seadme töökindlus ja korrektne toimimine enne selle kasutamist.
 • Peale 12 kuu möödumist kasutuselevõtust tuleb isikukaitsevahendid kasutuselt eemaldada, et läbi viia üksikasjalik perioodiline kontroll. Perioodilise kontrolli võib teostada pädev isik või tootja või tootja autoriseeritud esindaja. Regulaarsed perioodilised kontrollid on seadmete hoolduseks ja ohutuse tagamiseks vajalikud, sest kasutaja ohutus sõltub seadme efektiivsusest ja vastupidavusest.
 • Isikukaitsevahendid tuleb kasutuselt eemaldada ja hävitada (või viia läbi muud protseduurid vastavalt instruktsioonidele kasutusjuhendis) kohe kui neid on kasutatud kukkumise peatamiseks.

Enne kasutamist lugeda kasutusjuhendit. Vaata kasutusjuhendit siit.

Lisainfo

Ühendusseadmed

1,5m turvakonksuga AZ002 ja karabiinidega AZ011, 1,8m ühendusseadmeteta, 2,0m turvakonksudega AZ002 ja 2xAZ022

Sulle võib meeldida ka…