Töököis TU131 (10-12mm)

Töököis TU131 (10-12mm)

3.004.87

A-tüüpi köied on mõeldud kasutamiseks päästeoperatsioonidel ja kõrgtöödel. Sellisel viisil kasutamise puhul peab köit kasutama koos sobiliku varustusega (karabiinid, turvarakmed, laskumisseadmed jm). See varustus peab olema ette nähtud kasutamiseks kõrgtöödel või päästeoperatsioonidel ja vastama asjakohastele standarditele. Tähelepanu tuleb pöörata, et köie läbimõõt ja muud parameetrid vastavad nõuetele, mis kehtivad koos köiega kasutatavale varustusele.

Standard: EN 1891 tüüp A

Hind näidatud jooksva meetri kohta. 

Puhasta

Kirjeldus

Töököis TU131 vastab standardile EN 1891 A: Kõrgelt kukkumise isikukaitsevahendid. Vähevenivad kernmantel-köied

Köie läbimõõtKaalSuhteline venivusMinimaalne staatiline tugevusPurunemistugevusMaterjal
10 mm68g/m3,4%22kN29,10kNpolüamiid
11 mm76g/m3,3%22kN30,60kNpolüamiid
12 mm98g/m3,9%22kN32,10kNpolüamiid

 

Kukkumiskaitsevahendeid võib kasutada ainult isik, kes on koolitatud ja pädev neid ohutult kasutama. Võta meiega ühendust koolituse saamiseks.

Köie kasutamisel tuleb jälgida, et ankrupunkti ja kasutaja vahele ei jääks lõtke. Töököie kasutamisel koos kukkumiskaitsevarustusega peavad kukkumiskaitsevahendid vastama nõutud standarditele ja juhenditele: turvarakmed EN 361, positsioneerimissüsteemid EN 358, ühendusseadmed EN 362, laskumisvahendid EN 341, ankurdusseadmed EN 795.

Köie keskmine eluiga

 • Intensiivse, igapäevase kasutamise korral alates 6 kuust kuni 1 aastani;
 • Vähemintensiivse kasutamise korral 1 kuni 2 aastat;
 • Hooajalise kasutamise korral alates 2 kuni 3 aastat;
 • Harva kasutamise korral maksimaalne eluiga kuni 5 aastat.

Töököis tuleb kasutuselt eemaldada kohe kui tekib kahtlusi selle tehnilises konditsioonis.

 

Olulised põhimõtted kukkumise kaitseks mõeldud isikukaitsevahendite kasutajale:

 • Isikukaitsevahendeid võib kasutada ainult isik, kes on koolitatud ja pädev neid ohutult kasutama (koolituse kohta vaata lähemalt siit).
 • Isikukaitsevahendeid ei tohi kasutada isik, kelle meditsiiniline seisund võib mõjutada seadme kasutaja ohutust tava- ja hädaolukorras kasutamisel.
 • Eelnevalt peavad olema koostatud päästeplaanid, et käsitleda võimalikke hädaolukordi, mis võivad tekkida töötamise käigus.
 • Isikukaitsevahenditega peatamise korral (nt kukkumise peatamisel) jälgi rippumistrauma sümptome. Rippumistrauma sümptomite vältimiseks jälgi, et sobilik päästeplaan on kasutamiseks valmis. Soovituslik on kasutada traumarihmu.
 • Isikukaitsevahendeid võib kasutada ainult vastavalt nende otstarbele.
 • Enne igat kasutamist on kohustuslik läbi viia seadme kasutuseelne kontroll, et tagada seadme töökindlus ja korrektne toimimine enne selle kasutamist.
 • Peale 12 kuu möödumist kasutuselevõtust tuleb isikukaitsevahendid kasutuselt eemaldada, et läbi viia üksikasjalik perioodiline kontroll. Perioodilise kontrolli võib teostada pädev isik või tootja või tootja autoriseeritud esindaja. Regulaarsed perioodilised kontrollid on seadmete hoolduseks ja ohutuse tagamiseks vajalikud, sest kasutaja ohutus sõltub seadme efektiivsusest ja vastupidavusest.
 • Isikukaitsevahendid tuleb kasutuselt eemaldada ja hävitada (või viia läbi muud protseduurid vastavalt instruktsioonidele kasutusjuhendis) kohe kui neid on kasutatud kukkumise peatamiseks.

Lisainfo

Diameeter

10 mm, 10,5 mm, 11 mm, 11,5 mm, 12 mm