Elastne turvaliin leevendiga ABM/LE111

Elastne turvaliin leevendiga ABM/LE111

62.0095.00

Leevendi koos turvaliiniga on kukkumise peatamise süsteemi üks komponent. Komplekt, mis koosneb leevendiga turvaliinist, mis on kinnitatud kogukeharakmetele ja ühendatud ehituslikule ankrupunktile on kasutamiseks kukkumisvastase isikukaitsevahendi süsteemina.

Veniv turvaliin leevendiga on kasutamiseks kohtades, kus ankrupunkt asub töötajast vähem kui 2 m kaugusel ning tehtav töö nõuab liikumist.

Standardid: EN 355

 • Turvaliin: 28 mm laiune polüestrist elastne rihm õmmeldud aasadega
 • Leevendi: 32 mm laiune polüamiidrihm
 • Maksimaalne pikkus: leevendiga turvaliini kogupikkus koos lõpuosade ja ühendusseadmetega ei tohi ületada 2m (nt ühendusseade + turvaliin + leevendi + ühendusseade)

Enne kasutamist lugeda kasutusjuhendit. Vaata kasutusjuhendit siit.

Puhasta
Tootekood: ABM/LE111 Kategooriad: ,

Kirjeldus

Veniv turvaliin leevendiga – kukkumise peatamise süsteemi paigaldamine:
1. Ühenda leevendi kinnitus rakmete rinnapealsesse või seljatagusesse kinnituspunkti (EN 361).
2. Ühenda turvaliini kinnitus ankrupunkti külge (min 12kN, EN 795), mis asub kasutajast kõrgemal:
-otse
-lisakinnitusega.
Ankrupunkti kuju ei tohi võimaldada iseeneslikku avanemist.

ETTEVAATUST
-Kukkumise ohu ligidal tuleks liini sisse lõtku tekkimise võimalus minimaliseerida.
-Kasutaja peab välistama igasuguse võimaluse köiel kaela ümber sattuda.
-Kasutaja peab vältima turvaliini jätmise konstruktsioonielementide vahele või olukorda, kus on oht kukkuda teravale servale (nt katuseserv).
-Veniv turvaliin leevendiga on kasutamiseks temperatuuridel alates -30°C kuni 50°C.
-Kaks eraldi turvaliini koos leevenditega ei ole kasutamiseks kõrvuti (st paralleelselt).

 

Olulised põhimõtted kukkumise kaitseks mõeldud isikukaitsevahendite kasutajale:

 • Isikukaitsevahendeid võib kasutada ainult isik, kes on koolitatud ja pädev neid ohutult kasutama (koolituse kohta vaata lähemalt siit).
 • Isikukaitsevahendeid ei tohi kasutada isik, kelle meditsiiniline seisund võib mõjutada seadme kasutaja ohutust tava- ja hädaolukorras kasutamisel.
 • Eelnevalt peavad olema koostatud päästeplaanid, et käsitleda võimalikke hädaolukordi, mis võivad tekkida töötamise käigus.
 • Isikukaitsevahenditega peatamise korral (nt kukkumise peatamisel) jälgi rippumistrauma sümptome. Rippumistrauma sümptomite vältimiseks jälgi, et sobilik päästeplaan on kasutamiseks valmis. Soovituslik on kasutada traumarihmu.
 • Enne kasutamist tuleb kindlaks teha kukkumiskaitsesüsteemi seadmete koostöövõime. Võta meiega ühendust, et leida tööks sobiv komplekt. Kontrollida tuleb ühenduste ja reguleerimisseadmete osad, et vältida juhuslikku katkemist või ühenduste komponentide avanemist.
 • Isikukaitsevahendeid võib kasutada ainult vastavalt nende otstarbele.
 • Enne igat kasutamist on kohustuslik läbi viia seadme kasutuseelne kontroll, et tagada seadme töökindlus ja korrektne toimimine enne selle kasutamist.
 • Peale 12 kuu möödumist kasutuselevõtust tuleb isikukaitsevahendid kasutuselt eemaldada, et läbi viia üksikasjalik perioodiline kontroll. Perioodilise kontrolli võib teostada pädev isik või tootja või tootja autoriseeritud esindaja. Regulaarsed perioodilised kontrollid on seadmete hoolduseks ja ohutuse tagamiseks vajalikud, sest kasutaja ohutus sõltub seadme efektiivsusest ja vastupidavusest.
 • Isikukaitsevahendid tuleb kasutuselt eemaldada ja hävitada (või viia läbi muud protseduurid vastavalt instruktsioonidele kasutusjuhendis) kohe kui neid on kasutatud kukkumise peatamiseks.

Enne kasutamist lugeda kasutusjuhendit. Vaata kasutusjuhendit siit.

Lisainfo

Ühendusseadmed

1,5m turvakonksuga AZ002 ja karabiiniga AZ011, 1,8m ühendusseadmeteta, 2,0m turvakonksudega AZ002 ja AZ022

Sulle võib meeldida ka…