Elastne topelt turvaliin leevendiga TX/L2-REFLECT

Elastne topelt turvaliin leevendiga TX/L2-REFLECT

137.25

Y-liin sobib kasutamiseks näiteks töödel tellingutega või kohtades, kus on vaja edasi liikuda nii, et üks turvakonks oleks alati kinnitatud.

Standard: EN 355
Turvaliin: 33mm laiune õmmeldud aasadega polüestrist elastne rihm
Leevendi: 45-50mm laiune õmmeldud aasadega polüesterrihm alaliselt turvaliiniga ühendatud
Maksimaalne pikkus: leevendiga turvaliini kogupikkus koos lõpuosade ja ühendusseadmetega ei tohi ületada 2m (nt ühendusseade + turvaliin + leevendi + ühendusseade)

LAOS OLEMAS ANALOOGTOODE ABM/2LE111

Laost otsas

Tootekood: TX/L2 Kategooriad: ,

Kirjeldus

Y-liin ehk elastne topeltliin leevendiga on kukkumise peatamise süsteemi üks komponent. Komplekt, mis koosneb leevendiga turvaliinist, mis on kinnitatud kogukeharakmetele ja ühendatud ehituslikule ankrupunktile on kasutamiseks kukkumisvastase isikukaitsevahendi süsteemina.

Kukkumiskaitsevahendeid võib kasutada ainult isik, kes on koolitatud ja pädev neid ohutult kasutama. Võta meiega ühendust koolituse saamiseks. Isikukaitsevahendeid ei tohi kasutada isik, kelle meditsiiniline seisund võib mõjutada seadme ohutust kasutajale tava- ja hädaolukorras kasutamisel.

Enne kasutamist lugeda kasutusjuhendit.

Y-liin kukkumise peatamise süsteemis

1. Ühenda leevendi kinnitus rakmete rinnapealsesse või seljatagusesse kinnituspunkti (EN 361).
2. Ühenda turvaliini kinnitus ankrupunkti külge (min 12kN, EN 795), mis asub kasutajast kõrgemal. Ankrupunkti kuju ei tohi võimaldada iseeneslikku avanemist.

Vajalik on tagada minimaalne vaba maa kasutaja jalgade all, et vältida kukkumisel kasutaja kokkupõrget struktuuri või maaga.

ETTEVAATUST
-Kukkumise ohu ligidal tuleks liini sisse lõtku tekkimise võimalus minimaliseerida.
-Kasutaja peab välistama igasuguse võimaluse köiel kaela ümber sattuda.
-Kasutaja peab vältima turvaliini jätmise konstruktsioonielementide vahele või olukorda, kus on oht kukkuda teravale servale (nt katuseserv).
-Turvaliin leevendiga on kasutamiseks temperatuuridel alates -30°C kuni 50°C.
-Kaks eraldi turvaliini koos leevenditega ei ole kasutamiseks kõrvuti (st paralleelselt).
-Topeltliiniga leevendi kasutamisel ei tohiks vabaks jäänud liini tagasi rakmetele kinnitada.
-Topeltliiniga leevendi kasutamisel on rangelt keelatud kinnitada üks liin rakmete kinnituspunktile ja teine liin ankrupunktile.

Enne kasutamist tuleb kindlaks teha kukkumiskaitsesüsteemi seadmete koostöövõime – keelatud on kombinatsioonide kasutamine, kus varustuse osad hakkavad üksteise ohutusfunktsioone mõjutama. Isikukaitsevahendiga peatumise korral (nt kukkumise peatamisel) jälgi rippumistrauma sümptome. Rippumistrauma sümptomite vältimiseks jälgi, et sobilik päästeplaan on kasutamiseks valmis. Soovituslik on kasutada traumarihmu.

Enne igat kasutamist on kohustuslik läbi viia seadme kasutuseelne kontroll, et tagada seadme töökindlus ja korrektne toimimine enne selle kasutamist. Kasutuseelsel kontrollil on vajalik kontrollida seadme kõiki elemente vigastuste, ülemäärase kulumise, korrosiooni, abrasiooni, hõõrdumise ja lõigete suhtes.

Perioodiline kontroll ja kasutuselt eemaldamine

Leevendiga turvaliini tuleb kontrollida vähemalt iga 12 kuu järel esimesest kasutuselevõtu kuupäevast. Perioodilise kontrolli peab teostama pädev isik, kellel on teadmised ja koolitus isikukaitsevahendite kontrollimise alal. Olenevalt töö iseloomust ja töökeskkonnast võib kontrolli vaja minna tihemini kui iga 12 kuu järel.

Keelatud on teha mistahes ümberehitust või täiendust seadmele ilma tootja eelneva kirjaliku nõusolekuta. Hooldust võib teostada ainult seadme tootja või tema sertifitseeritud esindaja.

Seadme maksimaalne eluiga on 7 aastat alates tootmiskuupäevast. Maksimaalne eluiga oleneb kasutusintensiivsusest ja töökeskkonnast. Kasutades seadet raskes keskkonnas, niisketes oludes, kontaktis teravate servadega, ekstreemsetel temperatuuridel või agressiivsete ainetega jne, võib toote kasutuselt eemaldamine olla vajalik juba peale esimest kasutuskorda. Y-liin tuleb kasutuselt eemaldada ja hävitada kohe kui seda on kasutatud kukkumise peatamisel või kui toode ei läbi kontrolli või on kahtlused selle töökindluses.

Sulle võib meeldida ka…