Kasutustingimused

Käesolevad kasutustingimused kehtivad Kukkumiskaitse OÜ, registrikood 12187707, aadress Tartu maakond, Kambja vald, Külitse alevik, Kiigemäe tee 3, 61702 (edaspidi “Kukkumiskaitse”) veebilehe www.kukkumiskaitse.ee (edasipidi “Veebileht”) kasutamisel ning sellel asuvast ostukeskkonnast (edaspidi “E-pood”) toodete ostmisel. Lisaks käesolevatele tingimustele reguleerivad E-poest ostmisel tekkivaid õigussuhteid Eesti Vabariigis kehtivad õigusaktid.

Veebilehte külastades nõustute käesolevate kasutustingimustega. Kasutustingimustega mittenõustumisel palume Veebilehte mitte kasutada ja sellelt koheselt lahkuda.

Kukkumiskaitse võib muuta E-poe kasutustingimusi ja toodete ning teenuste hindasid andes sellest teada Veebilehel. Tehingule rakendatakse tehingu toimumise hetkel kehtivaid tingimusi ja hindu.

1. Toodete tellimine ja kohaletoimetamine

Lehel www.kukkumiskaitse.ee on võimalik tutvuda meie tootevaliku ning kataloogidega. Kõik E-poes kuvatavad hinnad on esitatud eurodes ja sisaldavad käibemaksu. Toodete hinnad ja allahindlused võivad erineda Kukkumiskaitse edasimüüjate kaubavalikust, hindadest ning allahindlustest. Veebilehel kuvatavad fotod toodetest on illustratiivsed ja võivad vähesel määral tahtmatult erineda toote tegelikust väljanägemisest.

Toodete tellimiseks kasutada E-poodi või esitada tellimus meiliaadressile abi@kukkumiskaitse.ee saates info otsitava toote kirjeldusest või konkreetsest tootekoodist, kogusest, suurusest ja Ostja kontaktinfost. Kukkumiskaitse ei vastuta tellimuse täitmisel Ostja poolt edastatud ebakorrektsetest andmetest tingitud täitmise võimatuse või mistahes sellest tulenevate tagajärgede eest. Kukkumiskaitsel on õigus loobuda tellimuse täitmisest kui tekib kahtlus esitatud andmete õigsuses ja headele tavadele mittevastava käitumise puhul.

E-poes kuvatavate toodete saadavust ei tagata. Kui tellitud kaupa ei ole võimalik tarnida seoses kauba lõppemisega või muul põhjusel, teavitatakse sellest Ostjat esimesel võimalusel. Antud juhul tagastatakse Ostjale kogu ostusumma kohe peale toote puudumise selgumist.

Hinnale lisandub tasu kauba kättetoimetamise eest. Kaupu saadetakse järgmistesse riikidesse: Eesti. Kauba kättetoimetamise tasu sõltub Ostja asukohast ning kättetoimetamise viisist. Kättetoimetamise tasu kuvatakse Ostjale tellimuse vormistamisel. Kui tellimuse maksumus on rohkem kui 200,00 eurot, on kohaletoimetamine Eesti piires tasuta (v.a eriprojektid). Eestisisesed saadetised jõuavad üldjuhul Ostja määratud sihtpunkti 2-4 tööpäeva jooksul alates müügilepingu jõustumisest. Kui Kukkumiskaitse on veebilehel või tellimuse kinnituses teavitanud Ostjat tarneprobleemidest ja pikemast tarnetähtajast, kohaldub Kukkumiskaitse poolt avaldatud tähtaeg. 

Kauba tellimiseks tuleb lisada soovitud tooted ostukorvi. Tellimuse vormistamiseks tuleb täita nõutud andmeväljad ning valida sobiv toodete kohaletoimetamise viis. Seejärel kuvatakse ekraanile tellimuse maksumus, mille saab tasuda pangalingi kaudu (makseid vahendab Montonio Finance UAB) või ülekandearvega (EUR). Arve alusel tasumiseks Coop Pank IBAN: EE804204278602055207 ja SWIFT/BIC EKRDEE22. Maksekorraldusel palume märkida arve numbri. Kaubale kontorisse järgi tulles on võimalik tasuda sularahas.

Leping jõustub alates tasumisele kuuluva summa laekumisest Kukkumiskaitse OÜ arvelduskontole. Arve tasumise järel saadame kauba DPD pakiautomaati või OSC kulleriga Ostja määratud sihtpunkti. Kaubale saab ise järgi tulla Kukkumiskaitse kontorisse – Vitamiini 6a, Tartu – sellest ette teavitades telefonil +372 56 111 024

Ostja on kohustatud enne tellimuse vormistamist kontrollima esitatavate kontaktandmete õigsust, vältimaks viivitusi ja arusaamatusi toodete kohaletoimetamisel. Kukkumiskaitse ei vastuta toodete kohaletoimetamisel tekkinud viivituste ja arusaamatuste eest juhul kui viivitus või arusaamatus on tingitud Ostja poolt tellimuse vormistamisel esitatud andmete ebatäpsusest või -õigsusest.

Juhul kui toode ei jõua Ostjani heas seisukorras ja kinnises pakendis, on Ostja kohustatud sellest meid teavitama, saates vastavasisulise kirja meiliaadressile abi@kukkumiskaitse.ee.

2. Taganemisõigus

Ostjal on õigus tellimusest põhjust avaldamata 14 päeva jooksul taganeda ja tellitud toode/tooted ümber vahetada või tagastada. Nimetatud 14 päevane tähtaeg algab alates tellimuse terminali saabumise teate kättesaamisest või kulleriga/ise järgi tulemisel kättesaamise hetkest. Taganemisõigus ei kohaldu kui Ostjaks on juriidiline isik.

Ostust taganemiseks tuleb meile esitada taganemisavaldus 14 päeva jooksul alates kauba kättesaamisest/terminali saabumise teate kättesaamisest meiliaadressile abi@kukkumiskaitse.ee. Avalduse esitamisele järgneva 14 päeva jooksul peab Ostja kauba tagastama meie kontor-lattu (Vitamiini 6a, Tartu) või esitama tõendi, et ta on eelnimetatud perioodi jooksul kauba üle andnud logistikafirmale.

14-päevase tagastamisõiguse kasutamiseks ei tohi toodet kasutada muul viisil kui on vajalik toote olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks viisil nagu see on lubatud kauba testimiseks füüsilises poes. Vahetamisele ega tagastamisele ei kuulu toode, millel on sildid eemaldatud, mida on kasutatud ebaõigetes kasutamistingimustes või ei ole järgitud kasutusjuhendis toodud nõudeid, mida on hoiustatud ebaõigetes tingimustes või ei ole järgitud kasutusjuhendis toodud nõudeid, mis on valesti hooldatud, mille tulemusena on toode mehaaniliselt kahjustunud (põletused, sisselõiked, rebendid, kemikaalidega kahjustumine jne) või millel on kasutamise märgid.

Kukkumiskaitse tagastab kliendile ostusumma 30 päeva jooksul alates tagastamisavalduse saamisest. Tagastus toimub samale arvelduskontole, millelt Ostja tagastatava tellimuse eest tasus. Meil on õigus raha tagasimaksmisega viivitada juhul, kui me ei ole kaupa tagasi saanud või meieni pole jõudnud tõendeid selle kohta, et olete kauba tagastanud. Tagastamisega seotud kulude kandmise kohustus on Ostjal, välja arvatud juhul, kui tagastamise põhjus seisneb asjaolus, et tagastamisele kuuluv toode ei vasta tellitule. Juhul kui tellimusele lisandus toote kättetoimetamise kulu, siis Kukkumiskaitse tagastab sellise kulu.

Kui Ostja on sõnaselgelt valinud E-poe pakutud kõige odavamast tavapärasest asja kättetoimetamise viisist erineva kättetoimetamise viisi, ei pea Kukkumiskaitse Ostjale tagastama kulu, mis ületab tavapärase kättetoimetamise viisiga seotud kulu. 

Kukkumiskaitsel on õigus taganeda müügitehingust ning nõuda Ostjalt tagasi kaup, kui kauba hind E-poes on eksituse tõttu märgitud oluliselt alla kauba turuhinna. 

3. Pretensioonide esitamise kord

Toodetele kehtib seaduse alusel 2-aastane pretensioonide esitamise tähtaeg ja defektist tuleb teatada 2 kuu jooksul sellest teada saamisest. Toote puuduse ilmnemisel palume koheselt lõpetada toote kasutamine.

Pretensioonide korral palume kirjutada meiliaadressile abi@kukkumiskaitse.ee saates Ostja kontaktandmed, probleemi täpse kirjelduse ja arve numbri. Kliendiga võetakse ühendust esimesel võimalusel, kuid mitte hiljem kui 15 päeva jooksul alates pretensiooni kättesaamisest.

Kui interneti teel ostetud tootel on puudused, mille eest Kukkumiskaitse vastutab, siis parandab või asendab Kukkumiskaitse puudusega toote. Kui toodet ei ole võimalik parandada ega asendada, tagastab Kukkumiskaitse kõik müügilepinguga kaasnenud tasud.

Kukkumiskaitse ei vastuta tellitud toodete mittesihipärasest kasutamisest tekkinud kahjude eest, samuti kohaletoimetamise viivituse eest, kui see on tingitud asjaoludest, mida Kukkumiskaitse ei saanud mõjutada ja/või mis on tingitud temast mitteolenevast vääramatust jõust.

Kukkumiskaitse ei hüvita Ostja tehtud kulutusi toote nõuetele mittevastavuse või puuduse korral ega vastuta nende eest kui toote väärtus on langenud/toode on kahjustunud Ostja süül, puudused on tekkinud toote mittesihtotstarbelise kasutamise sh kasutusjuhendi mittejärgimise tagajärjel, toote väärtus on langenud tavapärasel kasutamisel tekkinud loomuliku kulumise tõttu, puudub ostu sooritamist tõendav dokument.

5. Tehnilised tingimused

Püüame tagada veebilehe kõrge turvalisuse ja kasutusmugavuse ning veebilehel oleva teabe täpsuse ja asjakohasuse, kuid ei garanteeri teabe täpsust, asjakohasust või täielikkust. Kukkumiskaitse ei vastuta veebilehe kasutamisel esinevate tehniliste takistuste ja sellest tulenevate kahjude eest, sealhulgas kui see on põhjustatud veebimajutuse, internetiteenuse pakkuja või muu teenusepakkuja tegevuse või tegevusetuse tõttu.

6. Intellektuaalne omand

Veebilehel olevad kaubamärgid, logod, tarkvara, autoriõigus ja domeeninimi on Kukkumiskaitse või teiste kolmandate isikute intellektuaalne omand. Kukkumiskaitse ei anna intellektuaalse omandi õiguste kasutusõigusi, välja arvatud ulatuses, mis on vajalik Veebilehe kasutamiseks. Kasutaja ei tohi kopeerida ega teha üldsusele kättesaadavaks Veebilehe sisu ilma Kukkumiskaitse eelneva nõusolekuta.

7. Kasutustingimused ja nende muutmine

E-poest ostu sooritades nõustub klient E-poe kasutustingimustega ja kohustub neid täitma. Kukkumiskaitse ja kliendi vahel jõustub müügileping alates tasumisele kuuluva ostusumma laekumisest Kukkumiskaitse arvelduskontole.

Kukkumiskaitse võib muuta kasutustingimusi ja toodete hindu. Teade muutuste kohta avaldatakse Veebilehe keskkonnas. Tehingule rakendatakse tehingu toimumise hetkel kehtivaid tingimusi ja hindu.

Kukkumiskaitsel on õigus loobuda tellimuse täitmisest kui tehnilise vea tõttu oli E-poes kuvatud toote hind ekslik.

8. Õigused ja vastutus

Kukkumiskaitse ja klient vastutavad teineteise eest käesolevate kasutustingimuste rikkumisega teisele poolele tekitatud kahju eest Eesti Vabariigis kehtivates õigusaktides sätestatud juhtudel ja ulatuses.

Te nõustute, et Veebilehele sisenemine ja selle kasutamine on teie omal vastutusel. Keelatud on kasutada Veebilehel pakutavaid teenuseid ebaviisakal, solvaval või ebaseaduslikul viisil. Klient kohustub kasutama E-poe teenust üksnes seaduse ja heade tavadega kooskõlas olevatel eesmärkidel. Kukkumiskaitsel on õigus piirata juurdepääsu Veebilehele või teha tehnilisi jm programmilisi muudatusi.

Kukkumiskaitse ei vastuta kahju eest, mis võib tekkida Veebilehe kasutamise, kasutamise võimatuse, katkestuse, andmete muutumise, hävimise või kustutamise tõttu, kui selline sündmus leidis aset Kukkumiskaitsest sõltumatutel põhjustel. Kukkumiskaitse vastutab toote müügihinna ulatuses.

Veebileht võib sisaldada linke ja viiteid teistele veebilehtedele, mida omavad kolmandad osapooled, kelle üle Kukkumiskaitsel puudub kontroll. Kukkumiskaitse ei vastuta kolmandate osapoolte tegevuste eest. Teenuse osutajad on ise vastutavad oma tegevuste ja materjalide eest.

Tingimustele kohaldatakse Eesti Vabariigi õigust. Vaidlused lahendatakse läbirääkimiste teel. Kui eraisik ei ole rahul Kukkumiskaitse teenustega, siis on tal õigus pöörduda kasutustingimuste osas Tarbijakaitseameti juures tegutseva tarbijavaidluse poole. Vaidluse läbivaatamine on komisjonis tasuta.

Kasutustingimustega seotud küsimuste korral palume saata kiri meiliaadressile abi@kukkumiskaitse.ee.

Viimati muudetud 17.05.2024

Shopping Cart
Scroll to Top