Turvasüsteemid kõrgustest kukkumise vastu nii standardlahendusena kui spetsiaalselt kliendi vajadustele ja soovidele vastava süsteemina.

Standardlahenduste kataloogi vaata siit. 

Turvasüsteemide tarnija ja paigaldajana on meie süsteemid vastavalt kliendi soovidele, vajadustele ja võimalustele: vertikaalsed ja horisontaalsed turvasüsteemid, vabalt seisvad kaitsepiirded, ankrupostid…

Täieliku ohutuse tagamiseks tuleb turvasüsteem kohaldada vastavalt kasutuskeskkonnale ja seal esinevate ohtude eripärale. Aitame teil välja selgitada kukkumisohtu tekitavad kohad ja sellest lähtuvalt töötada välja teie vajadustele vastav turvasüsteem.

Ühiskaitsevahendid

Kaitsepiirded

Kaitsepiire on ühiskaitsevahend tihedalt kasutatavas kukkumisohuga piirkonnas, mida saab kasutada takistamaks kukkumist madalamale tasapinnale või maapinnal olevasse avasse. Piire lubab turvaliselt liikuda teatud piirini ja määrab ära ohualad.

Katuseservadele ja masinate ümber paigaldatuna võimaldab kaitsepiire ligipääsu ilma kukkumiskaitsevahendeid kasutamata ja tagab kasutaja ohutuse. Kaitsepiiret on võimalik tellida alaliselt paigaldatavana või teisaldatavana.

EN 14122-3

Kukkumiskaitsevõre

Kukkumiskaitsevõre paigaldatakse, et hoida ära kasutajate ja asjade kukkumise läbi pinnal olevate avade (näiteks suitsuluugid, katuseavad jm).

Galvaniseeritud terastrossist 90×90 mm avadega võre sobib kasutamiseks erinevat tüüpi struktuuridele ja ei nõua ligipääsu struktuuri alla. Kinnitamine roostevabast terasest kruvidega ning veekindlus tagatakse EPDM kinnituste ja Vulca tihenditega. Kukkumiskaitsevõre vastupidavus on 1200 J.

Horisontaalsed süsteemid

Horisontaalne trossisüsteem

Horisontaalne trossisüsteem (kaldega kuni 15 ̊ ) on painduv turvasüsteem, mis võimaldab töötajal liikuda süsteemist eemal ilma lahtiühendamata. Vahepostide kaugus üksteisest võib olla kuni 15 meetrit.

Süsteem võimaldab ühendamist ja liikumist kogu trossi ulatuses. Lisaturvalisuseks on süsteem varustatud kukkumisindikaatoriga.

Trossisüsteemi paigaldamiseks on erinevad ankrupostid ja kinnitused ning seda on võimalik paigaldada peaaegu igat tüüpi struktuuridele.

EN 795 klass C

Horisontaalne relsisüsteem

Horisontaalne relsisüsteem (kaldega kuni 15 ̊ ) sobib kasutamiseks erinevatel struktuuridel tagamaks kaitse kõrgustest kukkumise vastu.

Süsteem on kavandatud töötama ka pinge ja raskuste all, võimaldades töötajal selle täies ulatuses liikuda ka süsteemist eemal. Paigaldamiseks nii liikumispinnale (nt katusele) kui kasutaja kohale (nt kraanadele või tööstusseadmetele).

EN 795 klass D

Ankrupunktid

Ankrupostid

Erinevatele struktuuridele paigaldatavad ankrupunktid tagavad kasutajale optimaalse turvalisuse kõrgustest kukkumise vastu.

Meie pakutavaid ankruposte saab kasutada nii eraldiseisva ankrupunktina kui ka turvasüsteemi toena.

Ankrupostid

Erinevatele struktuuridele paigaldatavad ankrupunktid tagavad kasutajale optimaalse turvalisuse kõrgustest kukkumise vastu.

Meie pakutavaid ankruposte saab kasutada nii eraldiseisva ankrupunktina kui ka turvasüsteemi toena.

Vertikaalsed süsteemid

Vertikaalne trossisüsteem

Painduv süsteem paigaldamiseks ligipääsustruktuuridele nagu redelid, tornid, mastid jm, mis võimaldab vaba liikumist kogu trossi ulatuses.

Tross on alaliselt juhitud ega vaja enne ega pärast kasutamist ja kasutamise ajal ümberpaigutamist ning võimaldab mõlemasuunalist liikumist ja ühendamist kogu trossi ulatuses.

EN 353-2

Vertikaalne relsisüsteem

Paigaldamiseks ligipääsustruktuuridele nagu redelid, tornid, mastid jm, et kindlustada kasutajale vaba ja ohutu liikumine struktuuri täies kõrguses. Võimaldab kinnitamist otse redelipulkadele.

Vertikaalne relsisüsteem on jäik süsteem, mis on disainitud märkimisväärsete kõrguste jaoks tagamaks mugav liikumine nii üles kui alla liikudes.

EN 353-1

Lisainfo saamiseks helista +372 56 111 024 või saada päring aadressile abi@kukkumiskaitse.ee