Reguleeritav turvaliin LB100

25.00

Reguleeritava pikkusega turvaliin Kernmantle polüesterköiest, mille ühes otsas on plastiksisuga aas ja teises osas reguleerimispandlaga aas.

Standard: EN 354, EN 358
Materjal: polüester  Ø12mm
Reguleerimispannal: tsingitud teras
Maksimumpikkus: 1,6m (võimalik tellida ka teistes pikkustes)

Suitable for explosion-hazard zones

Turvaliin on kasutamiseks kahel moel:

  • Turvaliini saab kasutada kui ühte komponenti kukkumise peatamise süsteemis vastavalt EN 354. Ühendav ja kukkumist leevendav komplekt koosneb turvaliinist, mis on ühendatud leevendiga vastavalt EN 355 ja turvarakmetega vastavalt EN 361. See on kinnitatud alalisele ankrupunktile vastavalt EN 795 ja moodustab täieliku kaitse kasutajale kukkumise vastu.
  • Turvaliini saab kasutada isikukaitsevahendina positsioneerimisel ja kukkumise vastase vahendina vastavalt EN 358 kui tööasendi turvaliin.

Enne kasutamist lugeda kasutusjuhendit.

Turvaliin ühendava ja kukkumist leevendava komplektina

Ühenda üks turvaliini ühendusseade leevendiga, mis vastab EN 355. Tekkinud ühendav ja kukkumist leevendav komplekt kinnitada leevendi ühendusseadmega turvarakmete eesmisesse või tagumisse kinnituspunkti, mis on märgitud suure “A” tähega. Turvaliini teine ühendusseade on kinnitamiseks alalisele ankrupunktile, mille minimaalne tugevus on 12kN.

Leevendi, turvaliini, ühendusseadmete ja kinnituselementide kogupikkus ei tohi ületada kahte meetrit. Turvaliini ilma leevendita ei tohi kasutada kukkumise pidurdamise süsteemi elemendina. Turvaliin ilma leevendita on kasutamiseks ainult tõkestava süsteemina – et takistada kasutaja pääsemist aladele, kus esineb kukkumisoht. 

Turvaliin tööasendi positsioneerimise liinina

Ühenda üks turvaliini ühendusseade paremal asuvale positsioneerimiseks mõeldud kinnituspunktile positsioneerimisvööl vastavalt EN 358. Aseta turvaliin ümber struktuuri ja kinnita teine ühendusseade teisele positsioneerimiseks mõeldud kinnituspunktile positsioneerimisvööl või kinnita ühendusseade alalisele ankrupunktile, mis asub vöö kohal. Kui vööl on eesmine kinnituspunkt vastavalt EN 813, võib turvaliini ühe ühendusseadme kinnitada sellesse ja teise ühendusseadme kinnitada alalisele ankrupunktile. Turvaliini pikkus ja pinge peab limiteerima vabalangemise maa maksimaalselt kuni 0,6 meetrini.

Tähelepanu! Turvaliin positsioneerimise liinina ei ole kaitse kõrgusest kukkumise vastu ja seda ei tohi sellena kasutada. Kasutades turvaliini positsiooniliinina kõrgustes töötamisel tuleb lisaks kasutada kukkumiskaitsevarustust vastavalt EN 363.

Perioodiline kontroll ja kasutuselt eemaldamine

Turvaliini tuleb kontrollida vähemalt iga 12 kuu järel esimesest kasutuselevõtu kuupäevast. Perioodilise kontrolli peab teostama pädev isik, kellel on teadmised ja koolitus isikukaitsevahendite kontrollimise alal. Olenevalt töö iseloomust ja töökeskkonnast võib kontrolli vaja minna tihemini kui iga 12 kuu järel.

Keelatud on teha mistahes ümberehitust või täiendust seadmele ilma tootja eelneva kirjaliku nõusolekuta. Hooldust võib teostada ainult seadme tootja või tema sertifitseeritud esindaja.

Seadme maksimaalne eluiga on 10 aastat alates tootmiskuupäevast. Maksimaalne eluiga oleneb kasutusintensiivsusest ja töökeskkonnast. Kasutades seadet raskes keskkonnas, niisketes oludes, kontaktis teravate servadega, ekstreemsetel temperatuuridel või agressiivsete ainetega jne, võib toote kasutuselt eemaldamine olla vajalik juba peale esimest kasutuskorda. Turvaliin tuleb kasutuselt eemaldada ja hävitada kohe kui toode ei läbi kontrolli või on kahtlused selle töökindluses.

Sulle võib meeldida ka…

Shopping Cart
Scroll to Top