Turvakonks AZ200 (roostevaba teras)

65.00

6mm diameetriga roostevabast terasest vardast valmistatud toruankur on kukkumise peatamise süsteemi üks komponent. Seda kasutatakse kukkumise peatamise vahendi (leevendiga turvaliini, automaatploki, töököie) ühendamiseks struktuurilisele ankrupunktile.

Standard: EN 362 A
Materjal: roostevaba teras, vask
Staatiline tugevus: 20kN

Suurus oleneb sisemisest avast, mis määrab ära kui suure raadiusega profiilile ankru saab kinnitada.
03 – 120x140x208mm

Protection for 1 person

Toruankur – turvakonks AZ200 on kukkumise peatamise süsteemi üks komponent, mis vastab standardile EN 362 – Kukkumisvastased isikukaitsevahendid – Ühendusvahendid. Karabiin on avatav seade kukkumise peatamise süsteemi komponentide ühendamiseks täielikuks kukkumiskaitsesüsteemiks.

Toruankur – kasutamise põhireeglid

  • Enne igat kasutamist tuleb läbi viia visuaalne kontroll seadme komponentidele (põhiosa, ava, lukustusseade) mehaaniliste, keemiliste ja termiliste defektide osas. Kontroll tuleb läbi viia isiku poolt, kes hakkab seadet kasutama. Defektide esinemisel või kahtluse korral seadme korrasolekus ei tohi seadet kasutada.
  • Kasutades seadet kukkumist peatava süsteemi osana vastavalt kasutusjuhendile peavad seadmed vastama kohustuslikele standarditele:
  • Manuaalse lukustusega karabiine (nt AZ011, AZ011INOX jm) tohib kasutada juhul kui kasutaja ei pea tööpäeval mitmeid kordi seadet ühendama ja lahtiühendama.
  • Isikukaitsevahendeid võib kasutada ainult isik, kes on koolitatud ja pädev neid ohutult kasutama. Koolituse kohta loe lähemalt siit.
  • Enne kukkumist peatava süsteemi kasutamist peab olema koostatud päästeplaan.
  • Kohustuslik on seadme ava lukustusseadme lukustamine.
  • Karabiini pikkust tuleb arvesse võtta kui seda kasutatakse kukkumise peatamise süsteemis, kuna see mõjutab kukkumise vahemaad.
  • Mõnes kasutusolukorras tuleb arvesse võtta, et kasutamisel võib karabiini tugevus väheneda.

Perioodiline kontroll

Karabiini tuleb kontrollida vähemalt iga 12 kuu järel esimesest kasutuselevõtu kuupäevast alates. Perioodilise kontrolli peab teostama pädev isik, kellel on teadmised ja koolitus isikukaitsevahendite kontrollimise alal – vaata lähemalt siit. Olenevalt töö iseloomust ja töökeskkonnast võib kontrolli vaja minna tihemini kui iga 12 kuu järel.

Toruankur AZ200 – maksimaalne eluiga

Korrektselt toimiva karabiini eluiga on piiramatu. Maksimaalne eluiga olenev kasutusintensiivsusest ja töökeskkonnast. Kasutades seadet raskes keskkonnas, niisketes oludes, kontaktis teravate servadega, ekstreemsetel temperatuuridel või agressiivsete ainetega jne, võib toote kasutuselt eemaldamine olla vajalik juba peale esimest kasutuskorda.

Kasutuselt eemaldamine

Seade tuleb kasutuselt eemaldada ja hävitada kohe kui seda on kasutatud kukkumise peatamisel või kui seade ei läbi kontrolli või on kahtlused seadme töökindluses.

Suurus

03

Sulle võib meeldida ka…

Shopping Cart
Scroll to Top