Turvarakmed P35mXR HV

190.00

Kõrgnähtavad päästerakmed P35mXR HV eesmise ja tagumise kinnituspunkti ning kiirkinnitustega. Õlgadel kahest osast koosnev päästmiseks mõeldud kinnituspunkt (sobib kasutamiseks koos päästelinguga AT300). Enne kasutamist reguleerida vastavalt kasutaja mõõtudele.

Standard: EN 361, EN 1497
Materjal: polüester 45mm, kõrgnähtav
Õmblus: polüester
Ühenduspandlad: kiirkinnitused – kõrge süsinikusisaldusega teras, ABS
Reguleerimispandlad: tsingitud teras

Kasutaja maksimaalne kaal 140kg

Kõrgnähtavad päästerakmed eesmise ja tagumise kinnituspunktiga on keha toetav vahend kasutamiseks kukkumise peatamise süsteemis, mis on kirjeldatud standardis EN 363. Turvarakmed on heaks kiidetud kasutajale (koos tööriistade ja varustusega) kuni kaaluga 140 kg. Maksimaalne lubatud koormus 140 kg turvarakmetele on lubatud ainult juhul kui kasutatakse energiat leevendavat elementi, millele ühildub 140 kg maksimaalne lubatud koormus.

Kukkumiskaitsevahendeid võib kasutada ainult isik, kes on koolitatud ja pädev neid ohutult kasutama. Võta meiega ühendust koolituse saamiseks. Isikukaitsevahendeid ei tohi kasutada isik, kelle meditsiiniline seisund võib mõjutada seadme ohutust kasutajale tava- ja hädaolukorras kasutamisel.

Enne kasutamist lugeda kasutusjuhendit.

Turvarakmete kinnitamine

Kukkumist pidurdava süsteemi tohib kinnitada vaid EN 361 turvarakmete kukkumist pidurdava süsteemi ühenduselementidele, mis on märgitud suure “A” tähega – otse tagumisele ühenduselemendile või “A” tähega märgitud eesmisesse aasa.

Enne kasutamist tuleb kindlaks teha kukkumiskaitsesüsteemi seadmete koostöövõime – keelatud on kombinatsioonide kasutamine, kus varustuse osad hakkavad üksteise ohutusfunktsioone mõjutama. Isikukaitsevahendiga peatumise korral (nt kukkumise peatamisel) jälgi rippumistrauma sümptome. Rippumistrauma sümptomite vältimiseks jälgi, et sobilik päästeplaan on kasutamiseks valmis. Soovituslik on kasutada traumarihmu.

Enne igat kasutamist on kohustuslik läbi viia seadme kasutuseelne kontroll, et tagada seadme töökindlus ja korrektne toimimine enne selle kasutamist. Kasutuseelsel kontrollil on vajalik kontrollida seadme kõiki elemente vigastuste, ülemäärase kulumise, korrosiooni, abrasiooni, hõõrdumise ja lõigete suhtes.

Kõrgnähtavad päästerakmed – päästesüsteemi kinnitamine

Päästesüsteemi saab kinnitada päästerakmete mõlemasse päästeaasa, mis asuvad õlarihmadel (sobib kasutada koos päästelinguga AT300). Päästeaasad peaksid olema ühendatud samal kõrgusel. Mitte kasutada ainult ühte päästeaasa. Kasutamise ajal peab tähelepanu pöörama pea ära löömise ja lämbumise riskile. EN 1497 ühenduselemendid on ainult pääste eesmärgil kasutamiseks.

Perioodiline kontroll ja kasutuselt eemaldamine

Kukkumise peatamise rakmed tuleb kontrollida vähemalt iga 12 kuu järel esimesest kasutuselevõtu kuupäevast. Perioodilise kontrolli peab teostama pädev isik, kellel on teadmised ja koolitus isikukaitsevahendite kontrollimise alal. Olenevalt töö iseloomust ja töökeskkonnast võib kontrolli vaja minna tihemini kui iga 12 kuu järel.

Keelatud on teha mistahes ümberehitust või täiendust seadmele ilma tootja eelneva kirjaliku nõusolekuta. Hooldust võib teostada ainult seadme tootja või tema sertifitseeritud esindaja.

Turvarakmete maksimaalne eluiga on 10 aastat alates tootmiskuupäevast. Maksimaalne eluiga oleneb kasutusintensiivsusest ja töökeskkonnast. Turvarakmed tuleb kasutuselt eemaldada ja hävitada kohe kui neid on kasutatud kukkumise peatamisel või kui toode ei läbi kontrolli või on kahtlused selle töökindluses.

Suurus

M-XL, XXL

Shopping Cart
Scroll to Top