Automaatplokk CRW300 25m päästevintsiga

2,530.00

Alumiiniumsulamist ümbrisega automaatplokk CRW300 25m tsinkkattega terastrossiga on kasutamiseks isikukaitsevahendina kukkumise peatamise süsteemis ja päästevintsina. Ainult vertikaalseks kasutamiseks. Tross lõpeb karabiiniga AZ002ASI (ava 24mm).

Kasutamiseks ühele isikule korraga. Kasutaja maksimaalne kaal 140kg.

Standard: EN 360, EN 1496 klass B
Materjal: alumiiniumisulam
Tross: tsingitud teras Ø4,7mm
Trossi tüüp: 7×19 + IWRC
Mehhanismi suhtarv: 1:7,4
Mõõdud: 365x267x132mm
Kaal: 15kg

Protection for maximum user's weight of 140 kgProtection for 1 personDevice for vertical use

Kolmjalale kinnitamiseks kasutada UTB adapterit koos CRW300-UB kinnituselemendiga või kinnitada kolmjala ülemisse ankrupunkti.

Saadaval järeltellimisel

Vintsiga automaatplokk päästmiseks ja kukkumise peatamiseks on kõrgustes töötamise komplekti üks osa ja on mõeldud kasutamiseks korraga ühele isikule. Seadet saab kukkumiskaitse komplektis kasutada kahel eesmärgil: iselukustuva automaatplokina või päästevahendina.

Vintsiga automaatplokk – kasutamine ankrupunktile kinnitatuna

Automaatplokk tuleb paigaldada kasutajast kõrgemale. Automaatploki kinnitamiseks struktuurilisele ankrupunktile tuleb ühendada automaatploki käepide karabiiniga või kasutades standardile EN 362 või EN 795 vastavat seadet. Struktuurilise ankrupunkti vastupidavus peaks olema vähemalt 12 kN ja see peaks asuma töötasapinna kohal. Struktuurilise ankrupunkti kuju ja asetus ei tohi võimaldada iseeneslikku avanemist. Soovituslik on kasutada vastavalt EN 795 märgistatud ja sertifitseeritud ankrupunkti. Jälgida tuleb, et automaatplokki kasutades kukkumisel ei tekiks pendeldusefekti. Vajalik on tagada minimaalne vaba maa kasutaja jalgade all, et vältida kukkumisel kasutaja kokkupõrget struktuuri või maaga (vaba maa väärtus näidatud seadme kasutusjuhendis).

Automaatploki trossi lõpus olev karabiin tuleb kinnitada EN 361 vastavate kogukeharakmete eesmisse või tagumisse kinnituspunkti. Kogukeharakmed peavad vastama EN 361. Keelatud on lisada täiendavaid seadmeid karabiini ja rakmete kinnituspunkti vahele.

Kasutamise ajal tuleb automaatplokki kaitsta kokku puutumast õlide, hapete, aluste, lahtise tule, kuumade metallipiiskade ja teravate servadega. Ehitusobjektil töötades tuleb vältida trossi/rihma põimumist konstruktsioonielementidega. Vältida tuleks seadme kasutamist tolmuses ja määrdunud keskkonnas.

Vintsiga automaatplokk – kasutamine tripodiga

CRW300 võib kasutada koos tripodidega. Tripodile paigaldamiseks tohib kasutada vaid vastavaid plokke ja adaptereid. CRW300 paigaldamine tripodile on näidatud seadme kasutusjuhendis.

Korraga saab kasutada ühte CRW300 funktsioonidest (EN 360 või EN 1496). Funktsiooni vahetamine võib osutuda vajalikuks kui EN 360 funktsiooni kasutades on toimunud kukkumine ja vajalik on kasutaja päästmine.

Seadme hooldus ja kontroll

Iga 12 kuu järel alates kasutuselevõtust tuleb seade kasutuselt eemaldada, et läbi viia tootjapoolne detailne inspektsioon seadme tootja või sertifitseeritud esindaja poolt. Regulaarsed kontrollid on vajalikud seadme ohutuse tagamiseks ja sellest sõltub seadme efektiivsus ja vastupidavus. Automaatploki kasutusaeg ei ole piiratud juhul kui perioodilised kontrollid on regulaarselt teostatud.

Automaatplokk tuleb kohe kasutuselt eemaldada kui seda on kasutatud kukkumise peatamiseks või kui tekib kahtlusi selle konditsioonis ja turvalisuses kasutajale ning seda ei tohi enne uuesti kasutusele võtta kui tootja või tema sertifitseeritud esindaja on läbi viinud detailse kontrolli. Hooldust ja remonti võib teostada ainult seadme tootja või tema sertifitseeritud esindaja (Kukkumiskaitse OÜ).

Shopping Cart
Scroll to Top