Positsiooniliin PROT22 (lukusti: roostevaba teras)

140.00150.00

Reguleeritava pikkusega positsiooniliin PROT22 tööasendi tagamiseks või liikumisulatuse piiramiseks. See on lisavahend kukkumiskaitsesüsteemile töötamiseks mastidel, puudel, ehitusstruktuuridel jm. Seade on vajalik kui teostatav töö nõuab positsioneerimist. Kulumise ja kahjustuste eest hoiab köit kaitsetuub.

Standard: EN 358
Materjal: kernmantle polüesterköis Ø12mm
Lukusti: roostevaba teras

Tootekood: AF222 Kategooriad: ,

Positsiooniliin PROT22 roostevaba teras lukustiga on kukkumiskaitsesüsteemi osa, mis vastab standardile EN 358: Tööasendi- ja kukkumiskaitsevahendid. Vööd ja turvaliinid tööasendi tagamiseks või liikumisulatuse piiramiseks. 

Seade on kasutamiseks kukkumist takistavana, ühendades keha hoidev vahend ankrupunktile või struktuurile ümbritsetuna ja toetades kasutajat pinge all. Seade on kasutamiseks ühele isikule kaaluga kuni 140kg. Seade on kasutamiseks ainult sertifitseeritud ühendusseadmetega, mis vastavad EN 362.

Positsiooniliin PROT22 roostevaba teras lukustiga ei ole kasutamiseks kukkumise peatamise seadmena, vaid liikumisulatuse piiramiseks ja tööasendi tagamiseks. Kukkumise riski korral tuleb kasutada lisaks kukkumise pidurdamise seadmeid vastavalt EN 363.

Isikukaitsevahendeid võib kasutada ainult isik, kes on koolitatud ja pädev neid ohutult kasutama (koolituse kohta loe lähemalt siit).

Positsiooniliini PROT22 paigaldamine tööasendi tagamiseks

  1. Lukusti ühendusseade kinnitada EN 358 vastava taljevöö ühe kinnituspunkti. Köis asetada ümber konstruktsioonielemendi ja köie ühendusseade kinnitada taljevöö teisse kinnituspunkti. Konstruktsioonielement peaks asuma kasutaja talje kõrgusel või kõrgemal. Ankrupunkti kuju ja konstruktsioon ei tohi võimaldada seadme iseeneslikku lahtiühendamist. Ankrupunkti minimaalne staatiline tugevus peab olema 12kN.
  2. Lukusti ühendusseadme võib kinnitada EN 813 vastavate istumisrakmete kinnituspunkti või taljevöö ühte kinnituspunkti. Köie ühendusseade kinnitada kasutaja talje kõrgusel või kõrgemal asuvasse ankrupunkti. Ankrupunkti kuju ja konstruktsioon ei tohi võimaldada seadme iseeneslikku lahtiühendamist. Ankrupunkti minimaalne staatiline tugevus peab olema 12kN.
  3. Seadme pikkus ja pinge tuleb reguleerida kasutades lukustit, et tagada stabiilne tööpositsioon ja takistada kasutaja kukkumist. Liini tuleb kasutamise ajal hoida pingul.

Perioodiline kontroll ja maksimaalne eluiga

Seadet tuleb kontrollida vähemalt iga 12 kuu järel esimesest kasutuselevõtu kuupäevast. Perioodilise kontrolli peab teostama pädev isik, kellel on teadmised ja koolitus isikukaitsevahendite kontrollimise alal (vaata lähemalt siit). Olenevalt töö iseloomust ja töökeskkonnast võib kontrolli vaja minna tihemini kui iga 12 kuu järel.

Positsiooniliini maksimaalne eluiga on 10 aastat alates tootmiskuupäevast, kuid seadme eluiga oleneb kasutusintensiivsusest ja töökeskkonnast. Mõningatel juhtudel võib toote kasutuselt eemaldamine olla vajalik juba peale esimest kasutuskorda. Seade tuleb kasutuselt eemaldada ja hävitada kohe kui seade ei läbi kontrolli või on kahtlused selle töökindluses.

Pikkus

2,0 m, 3,0 m

Ühendusseadmed

karabiiniga AZ002AS (1tk) ja AZ014DT (1tk)

Shopping Cart
Scroll to Top