Positsioonivöö PB70mX

Positsioonivöö PB70mX

175.00

Positsioonivöö PB70mX on varustatud kahelt poolelt kinnitusaasadega ja ees asuv ankurpunkt on istumisasendiks mõeldud.

Standard: EN 358, EN 813
Materjal: polüamiid, polüester
Kaal: 0,99kg
Kinnitusaasad: tsingitud teras
Ühenduspandlad: kiirkinnitus

Tootekood: PB70 Kategooriad: ,

Kirjeldus

Ronimisvööd (ka positsioonivöö, taljevöö) on keha hoidev vahend, mis on kasutamiseks kukkumiskaitsesüsteemides, mis on kirjeldatud standardis EN 363. See on mõeldud hoidmaks ära kasutaja vabalangemist, ühendades vöö positsiooniliiniga ankrupunktile või struktuurile seda ümbritsedes ja toetades kasutajat pinge all.

Kukkumiskaitsevahendeid võib kasutada ainult isik, kes on koolitatud ja pädev neid ohutult kasutama. Võta meiega ühendust koolituse saamiseks.

Ronimisvööd tööasendisüsteemis

Positsiooniliini saab kinnitada positsioonivöö külgmistele EN 358 “D” kinnitusaasadele. Positsiooniliin peab olema ankurdatud konstruktsioonile, mis on talje kõrgusel või kõrgemal. Positsiooniliin tuleb kasutamise ajal hoida pingul. Keelatud on kasutada positsioonivööd kukkumist pidurdava süsteemi eesmärgil. Vööd ei tohi kasutada kui on etteaimatav risk, et seda kasutatakse kukkumise peatamisel või tekib ettekavatsemata pinge vööle. Tööasendisüsteemi kasutamisel sõltub kasutaja reeglina enda toetamiseks kasutatavast varustusest, seega peaks kasutama lisaturvavahendeid, nt kukkumist pidurdavat süsteemi. Kasutamise ajal on oluline regulaarselt kontrollida kinnitus- ja reguleerimiselemente.

Ronimisvööd takistavas süsteemis

Takistava süsteemi saab kinnitada positsioonivöö külgmistele EN 358 “D” kinnitusaasadele. Takistava süsteemi turvaliini pikkus peab olema lühem kui distants ankrupunktist kukkumise peatamise tsooni, et hoida ära kasutajat jõudmaks aladesse või asenditesse, kus on risk kukkuda. Takistav süsteem ei ole mõeldud kukkumise pidurdamiseks ja see ei ole kasutamiseks olukordades, kus kasutaja peab toetuma keha hoidvale vahendile (nt hoidmaks kasutajat libisemise või kukkumise eest).

Perioodiline kontroll ja kasutuselt eemaldamine

Positsioonivööd tuleb kontrollida vähemalt iga 12 kuu järel esimesest kasutuselevõtu kuupäevast. Perioodilise kontrolli peab teostama pädev isik, kellel on teadmised ja koolitus isikukaitsevahendite kontrollimise alal. Olenevalt töö iseloomust ja töökeskkonnast võib kontrolli vaja minna tihemini kui iga 12 kuu järel.

Toote maksimaalne eluiga on 10 aastat alates tootmiskuupäevast. Maksimaalne eluiga oleneb kasutusintensiivsusest ja töökeskkonnast. Kasutades vööd raskes keskkonnas, niisketes oludes, kontaktis teravate servadega, ekstreemsetel temperatuuridel või agressiivsete ainetega jne, võib toote kasutuselt eemaldamine olla vajalik juba peale esimest kasutuskorda. Toode tuleb kasutuselt eemaldada ja hävitada kohe kui see ei läbi kontrolli või on kahtlused selle töökindluses.

Lisainfo

Suurus

M-XL, XXL