Kukkumise lukusti AC081 (12mm köiele)

170.00

Kukkumise lukusti AC081 on juhitav kukkumist pidurdav seade paindlikul ankurdusliinil kasutamiseks, positsioneerimiseks ja köis-ligipääsu puhul kui back-up. Seade on kasutamiseks ühele isikule samaaegselt. Maksimaalne lubatud koormus 120kg. Sobib kasutamiseks 12mm diameetriga köiel.

Standard: EN 353-2, EN 358, EN 12841
Materjal: roostevaba teras
Kaal: 350g

Protection for maximum user's weight of 120 kgProtection for 1 personDevice for vertical use

Kukkumise peatamise süsteemi komponent 12mm diameetriga köiel kasutatav kukkumise lukusti AC081 vastab standardile EN 353-2. Seade on kasutamiseks ühele isikule samaaegselt.

Kasutades AC081 kukkumise peatamise süsteemis, peab seadmeid kasutama vastavalt kasutusjuhendile ja nad peavad vastama kohustuslikele standarditele:

Isikukaitsevahendeid võib kasutada ainult isik, kes on koolitatud ja pädev neid ohutult kasutama. Koolituse kohta vaata lähemalt siit.

Kukkumist pidurdav lukusti – kasutamine

  • AC081 kukkumise lukusti töötab 12mm diameetriga köiel. Köiele kinnitamisel tuleb jälgida, et seadmel olev nool on suunatud töököie ülemise lõpu (ankrupunkti) poole.
  • Lukusti peab olema ühendatud EN 361 kogukeharakmete eesmisse (soovituslikult) või tagumisse kinnituspunkti kasutades EN 362 klass B ühendusseadet. Keelatud on lisada igasugused elemendid kukkumise lukusti ühendusseadme ja turvarakmete kinnituspunkti vahele. Kasutades seadet positsioneerimiseks (EN 358), tuleb AC081 kinnitada positsioonivöö ühele külgmisele kinnitusaasale ja töököie lõpp teisele külgmisele kinnitusaasale või EN 813 istmerakmete eesmisse istmerakmete kinnitusaasa.
  • Köie kinnitamisel struktuurilisele ankrupunktile, ankrupunkti staatiline tugevus peaks olema vähemalt 12kN. Ankrupunkti kinnitus ja kuju ei tohi võimaldada iseeneslikku avanemist. Soovituslik on kasutada sertifitseeritud ja märgistatud ankrupunkti vastavalt EN 795.
  • AC081 lukustamiseks köiele tuleb seadmel asuvat lukustusplaati liigutada alla köie suunas. Lukustatuna peaks seade asuma kasutajast kõrgemal ja köis peab olema pingul. Seadmest kõrgemale jäävas köies ei tohi olla lõtke.
  • Kasutades seadet vastavalt EN 353-2 kui juhitav kukkumist pidurdav seade paindlikul ankurdusliinil, peab töököis olema kinnitatud vertikaalselt kasutaja kohal olevale ankrupunktile.

Perioodiline kontroll ja maksimaalne eluiga

Seadet tuleb kontrollida vähemalt iga 12 kuu järel esimesest kasutuselevõtu kuupäevast. Perioodilise kontrolli peab teostama pädev isik, kellel on teadmised ja koolitus isikukaitsevahendite kontrollimise alal (vaata lähemalt siit). Olenevalt töö iseloomust ja töökeskkonnast võib kontrolli vaja minna tihemini kui iga 12 kuu järel.

Korrektselt toimiva AC081 eluiga on piiramatu. Seade tuleb kasutuselt eemaldada ja hävitada kohe kui seda on kasutatud kukkumise peatamiseks või kontrolli käigus selgub, et selle tehniline olukord ei ole sobilik edasi kasutamiseks.

Sulle võib meeldida ka…

Shopping Cart
Scroll to Top