Kukkumise lukusti AC012 (14mm köiele)

150.00

Kukkumise lukusti AC012 on juhitav kukkumist pidurdav seade paindlikul ankurdusliinil kasutamiseks. AC012 on kukkumise peatamise süsteemi üks komponent, mis vastab standardile EN 353-2. Sobib köiele diameetriga 14mm (näiteks AC100). Seade võimaldab otseühendust turvarakmetele.

Kasutaja maksimaalne kaal 140kgKasutamiseks ühele isikule samaaegseltSeade vertikaalseks kasutamiseks

14mm diameetriga köiel kasutatav kukkumise lukusti AC012 on kukkumise peatamise süsteemi üks komponent, mis vastab standardile EN 353-2. Seade on kasutamiseks ühele isikule samaaegselt.

Enne kasutamist lugeda kasutusjuhendit.

Kasutades AC012 kukkumise peatamise süsteemis, peab seadmeid kasutama vastavalt kasutusjuhendile ja nad peavad vastama kohustuslikele standarditele:

Isikukaitsevahendeid võib kasutada ainult isik, kes on koolitatud ja pädev neid ohutult kasutama. Koolituse kohta vaata lähemalt siit.

Köiel lukusti kasutamine

  • AC012 kukkumise lukusti töötab 14mm diameetriga köiel. Köiele kinnitamisel tuleb jälgida, et seadmel olev nool on suunatud töököie ülemise lõpu poole.
  • Lukusti peab olema ühendatud kogukeharakmete eesmisse või tagumisse kinnituspunkti kasutades EN 362 klass B ühendusseadet (ühendusseadme maksimaalne pikkus 130mm). Keelatud on kinnitada kukkumise lukusti positsioneerimisvööle. Keelatud on lisada igasugused elemendid kukkumise lukusti ühendusseadme ja turvarakmete kinnituspunkti vahele.
  • Struktuurilise ankrupunkti staatiline tugevus peaks olema vähemalt 12kN. Ankrupunkti kinnitus ja kuju ei tohi võimaldada iseeneslikku avanemist. Soovituslik on kasutada sertifitseeritud ja märgistatud ankrupunkti vastavalt EN 795.

Perioodiline kontroll ja maksimaalne eluiga

Seadet tuleb kontrollida vähemalt iga 12 kuu järel esimesest kasutuselevõtu kuupäevast. Perioodilise kontrolli peab teostama pädev isik, kellel on teadmised ja koolitus isikukaitsevahendite kontrollimise alal (vaata lähemalt siit). Olenevalt töö iseloomust ja töökeskkonnast võib kontrolli vaja minna tihemini kui iga 12 kuu järel.

Kukkumise lukusti AC012 eluiga ei ole piiratud juhul kui läbitud on perioodilised kontrollid ja tagatud on seadme töökindlus. Seade tuleb kasutuselt eemaldada ja hävitada kohe kui seda on kasutatud kukkumise peatamisel või kui seade ei läbi kontrolli või on kahtlused selle töökindluses.

Standard

EN 353-2

Kasutaja maksimaalne kaal

140kg

Materjal

Tsingitud teras

Sulle võib meeldida ka…

Shopping Cart
Scroll to Top