Turvarakmed P86mXR

440.00

Päästerakmed P86R pehmendustega nii istumisosas, seljavööl kui ka õlavöötmes. Rakmete kinnituspunktid: eesmine, tagumine, istmerakmete kinnituspunkt, puusadel asuvad kinnituspunktid ja päästesüsteemi kinnitamise punktid. Pandlad isoleeritud. Enne kasutamist reguleerida vastavalt kasutaja mõõtudele.

Standard: EN 361, EN 358, EN 1497

Kasutaja maksimaalne kaal 140kg

Tootekood: AB18621 Kategooriad: , , ,

Päästerakmed P86R on keha toetav vahend kasutamiseks kukkumise peatamise süsteemis, mis on kirjeldatud standardis EN 363. Turvarakmed on heaks kiidetud kasutajale (koos tööriistade ja varustusega) kuni kaaluga 140 kg. Maksimaalne lubatud koormus 140 kg turvarakmetele on lubatud ainult juhul kui kasutatakse energiat leevendavat elementi, millele ühildub 140 kg maksimaalne lubatud koormus.

Kukkumiskaitsevahendeid võib kasutada ainult isik, kes on koolitatud ja pädev neid ohutult kasutama. Võta meiega ühendust koolituse saamiseks. Isikukaitsevahendeid ei tohi kasutada isik, kelle meditsiiniline seisund võib mõjutada seadme ohutust kasutajale tava- ja hädaolukorras kasutamisel.

Enne kasutamist lugeda kasutusjuhendit.

Kukkumist pidurdava süsteemi kinnitamine

Kukkumist pidurdava süsteemi tohib kinnitada vaid EN 361 turvarakmete kukkumist pidurdava süsteemi ühenduselementidele, mis on märgitud suure “A” tähega – otse tagumisele ühenduselemendile või pooliku “A” tähega märgitud eesmistesse aasadesse. Pooliku “A” tähega märgitud aasadesse ühendades peab kasutama mõlemat aasa. Keelatud on kinnitada kukkumist pidurdav süsteem vaid ühte aasa.

Enne kasutamist tuleb kindlaks teha kukkumiskaitsesüsteemi seadmete koostöövõime – keelatud on kombinatsioonide kasutamine, kus varustuse osad hakkavad üksteise ohutusfunktsioone mõjutama. Isikukaitsevahendiga peatumise korral (nt kukkumise peatamisel) jälgi rippumistrauma sümptome. Rippumistrauma sümptomite vältimiseks jälgi, et sobilik päästeplaan on kasutamiseks valmis. Soovituslik on kasutada traumarihmu.

Enne igat kasutamist on kohustuslik läbi viia seadme kasutuseelne kontroll, et tagada seadme töökindlus ja korrektne toimimine enne selle kasutamist. Kasutuseelsel kontrollil on vajalik kontrollida seadme kõiki elemente vigastuste, ülemäärase kulumise, korrosiooni, abrasiooni, hõõrdumise ja lõigete suhtes.

Tööasendisüsteemi kinnitamine

Tööasendi- või takistava süsteemi tohib kinnitada seljavöö EN 358 külgmistesse ühenduselementidesse. Tööasendisüsteem peab olema ankurdatud konstruktsioonile, mis asub talje kõrgusel või kõrgemal. Keelatud on kasutada seljavöö ühenduselemente kukkumist pidurdava süsteemi kinnitamiseks. Vööd ei tohi kasutada kui on etteaimatav risk, et seda kasutatakse peatamisel või tekib ettekavatsemata pinge vööle.

Köiesüsteemi kinnitamine

Köiesüsteemi tohib kinnitada istmerakmete eesmisesse ühenduselementi. Köiesüsteemi ankrupunkt peab asuma kasutaja kohal. Enne esmakordset istmerakmete kasutamist peaks kasutaja läbi viima pingetesti ohutus kohas, et teha kindlaks, et kavatsetud kasutamiseks on rakmed õiges suuruses, piisavalt reguleeritud ja piisavalt mugavad. Keelatud on kasutada EN 813 ühenduselemente kukkumist pidurdava süsteemi eesmärgil.

Päästerakmed – päästesüsteemi kinnitamine

Päästerakmete õlapealseid ühenduselemente saab kasutada ühendatuna ainult pääste eesmärgil. Ära kasuta ainult ühte aasa ühe ühendusseadme või turvaliini kinnitamiseks. EN 1497 õlapealsed päästeaasad on ainult pääste eesmärgil kasutamiseks. Sobib kasutamiseks koos päästelinguga AT300.

Perioodiline kontroll ja kasutuselt eemaldamine

Rakmed tuleb kontrollida vähemalt iga 12 kuu järel esimesest kasutuselevõtu kuupäevast. Perioodilise kontrolli peab teostama pädev isik, kellel on teadmised ja koolitus isikukaitsevahendite kontrollimise alal. Olenevalt töö iseloomust ja töökeskkonnast võib kontrolli vaja minna tihemini kui iga 12 kuu järel.

Turvarakmete maksimaalne eluiga on 10 aastat alates tootmiskuupäevast. Maksimaalne eluiga oleneb kasutusintensiivsusest ja töökeskkonnast. Päästerakmed tuleb kasutuselt eemaldada ja hävitada kohe kui neid on kasutatud kukkumise peatamisel või kui toode ei läbi kontrolli või on kahtlused selle töökindluses.

Kaal 1.82 kg
Standard

EN 1497, EN 358, EN 361

Kinnituspunktid

Eesmine "A"-punkt kahest aasast, Külgmised positsioneerimisaasad, Päästeaasad õlgadel, Tagumine "A"-punkt

Suurus

M-XL, XXL

Materjal

Polüester 45mm

Kinnituspandlad

Kiirkinnitused, Kõrge süsinikusisaldusega teras, ABS

Reguleerimispandlad

Tsingitud teras

Rinnapealne pannal

Plastik

Lisavarustus

Isoleerivad katted, Kiirkinnitused, Pehmendused istumisosas, Pehmendused õlavöötmes, Pikendusega A"-punkt seljal

Shopping Cart
Scroll to Top