Positsioonivöö PB11

55.00

Positsioonivöö PB11 toetava seljaosa, kahe külgmise ja ühe tagumise kinnitusaasaga. Positsioonivöö on mõeldud hoidmaks ära kasutaja vabalangemist, ühendades positsioonivöö positsiooniliiniga ankrupunktile või struktuurile seda ümbritsedes ja toetades kasutajat pinge all. Toode ei ole kasutamiseks kukkumist pidurdava süsteemi eesmärgil.

Positsioonivöö on kasutamiseks kasutajale koos tööriistade ja varustusega kuni 150kg.

Standard: EN 358
Materjal: polüamiid, polüester 45mm
Kaal: 0,47kg
Kinnitusaasad: tsingitud teras

Tootekood: PB11 Kategooriad: ,

Tööasendi tagamise vöö on keha hoidev vahend, mis on kasutamiseks kukkumiskaitsesüsteemides, mis on kirjeldatud standardis EN 363. See on mõeldud hoidmaks ära kasutaja vabalangemist, ühendades vöö positsiooniliiniga ankrupunktile või struktuurile seda ümbritsedes ja toetades kasutajat pinge all.

Kukkumiskaitsevahendeid võib kasutada ainult isik, kes on koolitatud ja pädev neid ohutult kasutama. Võta meiega ühendust koolituse saamiseks.

Tööasendi tagamise vöö kinnitamine

Positsiooniliini saab kinnitada positsioonivöö külgmistele EN 358 “D” kinnitusaasadele. Positsiooniliin peab olema ankurdatud konstruktsioonile, mis on talje kõrgusel või kõrgemal. Positsiooniliin tuleb kasutamise ajal hoida pingul. Keelatud on kasutada positsioonivööd kukkumist pidurdava süsteemi eesmärgil. Vööd ei tohi kasutada kui on etteaimatav risk, et seda kasutatakse kukkumise peatamisel või tekib ettekavatsemata pinge vööle. Tööasendisüsteemi kasutamisel sõltub kasutaja reeglina enda toetamiseks kasutatavast varustusest, seega peaks kasutama lisaturvavahendeid, nt kukkumist pidurdavat süsteemi. Kasutamise ajal on oluline regulaarselt kontrollida kinnitus- ja reguleerimiselemente.

Positsioonivöö takistava süsteemi kinnitamine

Takistava süsteemi saab kinnitada positsioonivöö külgmistele EN 358 “D” kinnitusaasadele. Takistava süsteemi turvaliini pikkus peab olema lühem kui distants ankrupunktist kukkumise peatamise tsooni, et hoida ära kasutajat jõudmaks aladesse või asenditesse, kus on risk kukkuda. Takistav süsteem ei ole mõeldud kukkumise pidurdamiseks ja see ei ole kasutamiseks olukordades, kus kasutaja peab toetuma keha hoidvale vahendile (nt hoidmaks kasutajat libisemise või kukkumise eest).

Perioodiline kontroll ja kasutuselt eemaldamine

Tööasendi tagamise vöö tuleb kontrollida vähemalt iga 12 kuu järel esimesest kasutuselevõtu kuupäevast. Perioodilise kontrolli peab teostama pädev isik, kellel on teadmised ja koolitus isikukaitsevahendite kontrollimise alal. Olenevalt töö iseloomust ja töökeskkonnast võib kontrolli vaja minna tihemini kui iga 12 kuu järel.

Toote maksimaalne eluiga on 10 aastat alates tootmiskuupäevast. Maksimaalne eluiga oleneb kasutusintensiivsusest ja töökeskkonnast. Kasutades vööd raskes keskkonnas, niisketes oludes, kontaktis teravate servadega, ekstreemsetel temperatuuridel või agressiivsete ainetega jne, võib toote kasutuselt eemaldamine olla vajalik juba peale esimest kasutuskorda. Toode tuleb kasutuselt eemaldada ja hävitada kohe kui see ei läbi kontrolli või on kahtlused selle töökindluses.

Kaal 0.47 kg
Suurus

M-XL, XXL

Sulle võib meeldida ka…

Shopping Cart
Scroll to Top